Zdjęcia (5)Roznoszenie ulotek

Projekt i produkcja ulotki

Przed przystąpieniem do roznoszenia ulotek musimy wykonać jej projekt, merytoryczny graficzny. Można zdecydować się na tańszą wersję i skorzystać z gotowego szablonu lub stworzyć swój autorski projekt. Wydruk ulotek oferuje wiele dużych i mniejszych drukarni, zasadniczo różniących się ceną. Przed ostatecznym wydrukiem i rozniesieniem ulotek należy wykonać wydruk próbny, który pomoże uniknąć błędów w dużym nakładzie.

Sposoby kolportacji ulotek

Dostarczyć ulotki do potencjalnych klientów możemy na kilka sposobów. Najbardziej popularnym jest roznoszenie ulotek. Ulotki można roznosić po mieszkaniach prywatnych, firmach czy obiektach użyteczności publicznej. Innymi sposobami kolpotracji jest rozdawanie ulotek w ruchliwych miejscach lub rozsyłanie ich pocztą.

 


Zdjęcia (1)Warunki pracy przy roznoszeniu ulotek w warunkach miejskich

Praca przy roznoszeniu ulotek wiąże się nie tylko, co oczywiste, z aktywnością fizyczną ale także jest nie małym wysiłkiem psychicznym. Podczas roznoszenia ulotek, w ciągu 8 godzinnej zmiany, przeciętny pracownik, w miejskiej zabudowie, roznosi ulotki do niemal 1000 rodzin. W zależności od rodzaju zabudowy przechodzi ok. 20km z czego 70% po schodach. Roznoszenie ulotek to także presja psychiczna związana z nieprzychylnym nastawieniem mieszkańców oraz ochrony osiedli.

Wzrost zainteresowania roznoszeniem ulotek

W ostatnim czasie wybór roznoszenia ulotek jako środka promocji zyskał wielu zwolenników, ze względu na wzrost  zainteresowania jakie było odnotowane przy reklamach papierowych, są to ulotki, gazetki reklamowe oraz katalogi. Ponad 60% osób szuka informacji, produktów oraz firm poprzez ten kanał marketingowy dlatego roznoszenie ulotek jest coraz skuteczniejszą formą marketingu bezpośredniego.